Masaż w gabinecie Soma

Masaż klasyczny. kliknij by powiększyć.

Masaż klasyczny


Masaż klasyczny to metoda leczenia fizykalnego, polegająca na mechanicznym oddziaływaniu na tkanki i wywierająca przy tym pośredni i bezpośredni wpływ na cały organizm.
Ten rodzaj masażu składa się z wielu różnych chwytów oraz ruchów takich jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, potrząsanie, których celem jest oddziaływanie nie tylko lecznicze, ale także profilaktyczne.
Masaż klasyczny oprócz tego że jest bardzo skuteczną metodą, wykorzystywaną w terapii narządów ruchu, to również ma korzystny wpływ na układ krwionośny.
Jest też sprawdzonym sposobem zarówno na pobudzenie, jak i na odprężenie, ponieważ bezpośrednio oddziałowuje na układ nerwowy.
Zwiększa elastyczność mięśni, ruchomośc stawów oraz pozytywnie wpływa na samopoczucie poprzez zwiększenie wydzielania serotoniny. Warto korzystać z masażu klasycznego przy wadach postawy, przy nerwobólach, skręceniach, w celu rozlużnienia czy wzmocnienia tkanki mięśniowej oraz przy różnych problemach z kręgosłupem.

Masaż limfatyczny

Masaż limfatyczny nazywany też drenażem jest zabiegiem mającym usprawnić przepływ limfy, w celu redukcji obrzęków.
W czasie takiego zabiegu wykorzystuje się nieco inną technikę masażu niż przy masażu klasycznym.Powolnymi ruchami i uciskami wykonywanymi zgodnie z kierunkiem przepływu limfy, przepychamy ją uważając przy tym żeby nie doprowadzać do rozgrzania tkanek na których pracujemy.Masaż limfatyczny wykonuje się na kończynach, twarzy i brzuchu.

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny jak sama nazwa mówi ma wprowadzić w stan relaksu, jest to doskonała forma terapii dla każdego.
Masaż relaksacyjny redukuje napięcia mięśniowo-nerwowe, relaksuje, odpręża, zmniejsza poziom stresu.Zabieg ten jest bardzo delikatny i przeprowadzany w spokojnej, wyciszającej atmosferze dzięki czemu dochodzi do pełnego relaksu i rozlużnienia. Napięte, bolesne mięśnie powodują nasz dyskomfort psychiczny, z drugiej strony zmęczenie, stres i wyczerpanie to częsta przyczyna do mimowolnych napięć mięśni.Masaż relaksacyjny sprawdza się w obu przypadkach i przerywa ten samonapędzający się krąg przyczynowo skutkowy.W trakcie tego masażu odpoczywa zarówno ciało jak i umysł.
Masaż może być przeprowadzany całościowo czyli obejmować całe ciało od stóp do głowy, bądz też koncentrować się na kilku partiach ciała, najczęściej karku, plecach i nogach.
W trakcie masażu relaksacyjnego najczęściej stosuje się delikatne rozcieranie , głaskanie, oklepywanie, ugniatanie a wszystko to robi się bez pośpiechu, delikatnie i płynnie żeby osoba masowana mogła osiągnąć stan relaksu. Zainteresowanych zapraszamy do gabinetu SOMA w Piasecznie
Stawianie pijawek
Masaż
F-scan
Linki

Piaseczno 05-500
ul. Jasińskiego 13/31
tel: 793 879 535


Copyright by Gabinet SOMA, Piaseczno
Design & Code by Shil